Jak prawidłowo dbać o zabawki erotyczne?

Gadżety erotyczne są skutecznym sposobem na podniesienie temperatury w sypialni. Można do nich zaliczyć wszelkiej maści wibratory, kajdanki, pejcze, seksowną bieliznę i wiele więcej. Niestety o pewne gadżety należy w sposób szczególny dbać, gdyż po pewnym czasie użytkowania mogą ulec zniszczeniu. Ważne jest przede wszystkim ich regularne czyszczenie oraz właściwe przechowywanie. Prawidłowo zadbane akcesoria do seksu, posłużą nam przez wiele lat i zachowają na długo swój idealny stan.

Wzniecające pożądanie gadżety erotyczne

Decydując się na tego typu akcesoria, należy najpierw zastanowić się, co okaże się dla nas najlepszym rozwiązaniem. Być może, na samym początku sprawdzi się seksowna bielizna? Czy też wolimy sięgnąć po gwarantujący silne doznania wibrator? Dla par nieco bardziej zaawansowanych w sferze seksualnej idealnym rozwiązaniem będą kulki gejszy. Bez względu na to, co wybierzemy, musimy pamiętać o tym, aby wcześniej, zapoznać się z instrukcją używania danego przedmiotu i jego odpowiedniego traktowania. Wiele zależy od materiału wykonania gadżetu. Warto zapoznać się z nim, gdyż niektóre materiały, takie jak na przykład lateks, mogą doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej. Dla osób skłonnych do alergii najlepszą opcją będą zabawki ze szkła czy plastiku.

Przed użyciem erotycznego gadżetu, należy go oczywiście dokładnie wymyć. Po wykorzystaniu danego przedmiotu także należy pamiętać o jego oczyszczeniu, w ten sposób powstrzyma się namnażanie bakterii na zabawce. Jeśli gadżet ma elektroniczne części, wówczas należy uważać na nie, w trakcie czyszczenia przedmiotu wodą. Przed użyciem produktu należy również sprawdzić, czy działa on prawidłowo i nie ma na nim żadnych uszkodzeń. Do zabawy z wykorzystaniem gadżetów erotycznych poleca się stosować lubrykanty, które zapewnią optymalne nawilżenie. Najlepsze będą lubrykanty na bazie wody, gdyż sprawdzają się one do praktycznie wszystkich gadżetów. Te na bazie silikonu nie mogą być używane do zabawek silikonowych.

Baterie do akcesoriów erotycznych

Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie zwykłych baterii, nie muszą być one od znanych producentów. Lepszą opcją są słabsze baterie, które ochronią gadżet przed ewentualnym przegrzaniem. Co ważne, nie powinno się korzystać z takiego produktu przez długi czas. Decydując się na gadżet elektroniczny, należy zwrócić uwagę na rodzaj baterii, jaki będzie potrzebny. Niestety niektóre rodzaje baterii, są bardzo trudne do znalezienia. Polecane są tradycyjne „paluszki”, które można zakupić w każdym kiosku. Dostępne są również produkty bardziej przyjazne środowisku, które można naładować zwykłą ładowarką. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Mycie oraz przechowywanie gadżetów erotycznych

Właściwe czyszczenie oraz przechowywanie gadżetów erotycznych jest niezwykle ważne. Najlepiej umieścić je w pudełku z pokrywką i postawić w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od dzieci. Przed umieszczeniem ich w pudełku, powinny być one suche, czyste i pozbawione baterii. Należy pamiętać, aby czyścić te produkty dla dorosłych zarówno przed, jak i po ich użyciu. Wystarczy do tego ciepła woda, niekiedy niezbędne okazuje się użycie do ich oczyszczenia delikatnego mydła. Po wymyciu sprzętu należy go osuszyć, nigdy nie wolno chować mokrych gadżetów do pudełka. Akcesoria dla dorosłych są świetną propozycją na urozmaicenie codziennych igraszek. Mogą się stać ciekawym elementem gry wstępnej. Co ważne, przyjemność czerpią z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto wiedzieć, w jaki sposób o nie prawidłowo zadbać, aby mogły nam służyć przez wiele zbliżeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *