Jakie badania wykonać przy słabej erekcji?

Często masz ostatnio kłopoty ze wzwodem? Bardzo doskwierają Ci zaś te problemy z erekcją? Dla każdego mężczyzny to olbrzymi dyskomfort. Nie można tego ani przez moment bagatelizować. Jakie kroki powinny być zatem podjęte? Które badania pozwalają zdiagnozować to schorzenie?

Dokładny wywiad medyczny jest niezbędny

Kłopoty ze wzwodem uniemożliwiają odbycie normalnego stosunku seksualnego. Jeśli penis nie jest odpowiednio ukrwiony, to nie osiąga odpowiedniej pozycji i rozmiarów. Przez to nie można wykonać penetracji partnerki oraz doprowadzić jej do orgazmu. Ma to zaś wiele negatywnych skutków. Brak regularnej aktywności fizycznej fatalnie wpływa na samopoczucie oraz pewność siebie. Często jest powodem narastającej frustracji, która sprawia, że facet nie może z uśmiechem na ustach wykonywać wielu zadań w życiu prywatnym oraz zawodowym. Dlatego mężczyźni udają się na wizytę do fachowca. W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny. Jest on niezbędny, by spróbować przybliżyć się do genezy problemu. Warto zaś wiedzieć, że problemy ze wzwodem są następstwem wielu czynników.

Czasami chodzi o kwestie typowo psychologiczne. Np. warto tutaj wspomnieć o dużej dawce stresu. Jeśli dany facet żyje ostatnio w ciągłym napięciu, to może to skutkować kłopotami ze wzwodem. Nie brakuje mężczyzn (nie jest to zaś problem tylko kobiet), którzy nie akceptują do końca swojego wyglądu, budowy ciała, czy rozmiaru penisa… To też wpływa na psychikę i przekłada się na to, że w czasie zbliżenia pojawiają się komplikacje. Wielu facetów traktuje seks zadaniowo. Jeśli uważają się za kiepskich kochanków, to zaczynają mieć obawy przed kolejnymi zbliżeniami. To zaś przekłada się na to, że problemy z erekcją mogą narastać…

Jakie badania są pomocne?

Nie tylko jednak psychika wpływa destrukcyjnie na ten aspekt. Co jeszcze powoduje, że mogą występować kłopoty ze wzwodem? Przyczyną są także rozmaite choroby… Dlatego tak ważny jest wywiad medyczny. Pacjent musi dokładnie i szczerze odpowiedzieć o swojej sytuacji. Po to, by np. czynniki psychologiczne zostały odrzucone. Wtedy lekarz ma bardziej dokładny obraz. Dobry urolog (to specjalista od problemów tego typu) zleca przeprowadzenie stosownych badań. M.in. jest to standardowy test dotyczący krwi. Na jego podstawie można stwierdzić np. niedokrwistość. Jest to zaś częsta przyczyna kłopotów ze wzwodem. Wszak jeśli penis nie jest odpowiednio ukrwiony, to nie może „stanąć na wysokości zadania”. Występują nie tylko problemy ze wzwodem.

Problemem jest również to, ze stosunek seksualny bardzo szybko się kończy. Jakie jeszcze badania są zlecane przez urologa? Chodzi również o nadciśnienie tętnicze. Jeśli ktoś ma zbyt duże parametry w tym względzie, to niestety musi liczyć się z tym, że będą występowały kłopoty łóżkowe… Jest to bowiem jedna z najczęstszych przyczyn takich problemów… Ważnym badaniem (z grupy tych podstawowych) jest oznaczenie poziomu cukru we krwi. Trzeba bowiem wiedzieć, że cukrzyca także niejednokrotnie odpowiada za kłopoty na tej płaszczyźnie.

Jak uniknąć sporych kosztów?

Jeśli od razu zgłosisz się na prywatną wizytę do urologa, to będziesz musiał zapłacić za każde zlecone badanie. Może zaś wyjść z tego całkiem pokaźna sumka. Jak tego uniknąć? Wiele z powyższych badań można wykonać na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgłoś się zatem najpierw do lekarza rodzinnego. Ten fachowiec powinien wypisać skierowania na badanie krwi, moczu itp. W każdej przychodni można także dowiedzieć się, czy ciśnienie jest w normie. Pamiętaj, by zabrać potem wyniki badań na wizytę do urologa. To ułatwi specjaliście pracę i przyspieszy postawienie trafnej diagnozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *