Kulki gejszy – kiedy się przydają?

Zachowanie zdrowia dna miednicy jest niezwykle ważne dla kobiet. Dzięki temu nie pojawiają się m.in. problemy z utrzymywaniem moczu. Jednym ze sposobów na utrzymanie miednicy w odpowiedniej kondycji jest stosowanie kulek gejszy. W niniejszym artykule omawiamy zalety oraz przeciwwskazania do stosowania kulek gejszy. 

Działanie kulek gejszy

Kulki gejszy to przedmiot, który składa się z dwóch lub jednej piłki. Jeżeli jest ich więcej, wtedy są one połączone sznurkiem. W tych kulkach ulokowana jest następna, mniejsza kulka. Kula o najmniejszym rozmiarze jest odpowiedzialna za wytwarzanie wibracji w dnie miednicy. Dochodzi do tego zawsze, gdy kobieta porusza swoim ciałem.

Jak działają kulki gejszy? Schemat ich działania zawsze jest podobny. Wprowadza się je do pochwy pamiętając o tym, aby napinać dno miednicy. Jest to konieczne, aby kulki stamtąd nie wypadły. Aby piłki prawidłowo spełniały swoje zadanie, kobieta powinna być jak najczęściej w ruchu. Włożenie ich do pochwy i położenie się na kanapie z pewnością nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów. Kulki gejszy mają ogromny wpływ na napięcie mięśni. Są bardzo pomocne we wzmocnieniu stanu mięśni dna miednicy. Warto pamiętać, iż są to inne mięśnie od tych, które wymagają używania siły. Ćwiczenia mięśni Kegla dotyczą nieco innej sfery w miednicy. Każda kobieta, której zależy na poprawieniu kondycji swojej miednicy, z pewnością powinna zaopatrzyć się w kulki gejszy. W trakcie poruszania się należy wykonywać dobrowolne skurcze dna miednicy. Tak przeprowadzany systematycznie trening może przynieść naprawdę sporo niezwykle pozytywnych rezultatów.

Kulki gejszy – co warto o nich wiedzieć?

Czy kulki gejszy to wyłącznie gadżet erotyczny? Absolutnie nie. Jest to również bardzo przydatne urządzenie. Z roku na rok coraz większa liczba kobiet uzmysławia sobie, jak ważna jest dbałość o kondycję dna miednicy. Sposobów na to jest naprawdę mnóstwo. Jednym z nich może być zaopatrzenie się w kulki gejszy. Obecnie producenci wręcz prześcigają się w sprzedawaniu kulek gejszy w różnorodnych wersjach rozmiarowych i wagowych. Czy kulki gejszy są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet? Zdarza się, iż czasami ich używanie przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Wszystko zależy od preferencji danej kobiety oraz indywidualnych uwarunkowań konkretnego organizmu. Zawsze przed rozpoczęciem stosowania kulek gejszy warto udać się na konsultację do lekarza. Tylko specjalista jest w stanie fachowo określić, jaka jest siła oraz aktualny stan mięśni dna miednicy. Jeżeli zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości, wtedy forma leczenia zostanie odpowiednio skorygowana.

Jakie są korzyści ze stosowania kulek gejszy?

Korzystanie z kulek gejszy przynosi całą masę korzyści. Do najważniejszych zalet zaliczamy:

  • poprawa napięcia w mięśniach dna miednicy

  • dzięki nim oraz regularnym ćwiczeniom Kegla siła dnia miednicy ulegnie znacznej poprawie

  • są pomocne w nawilżeniu pochwy

Uwaga. Kulek gejszy nie należy stosować w trakcie aktywności seksualnej. Cały czas panują mity mówiące o tym, iż kobieta od razu po włożeniu kulek gejszy do pochwy osiąga orgazm. Jest to nieprawda. Wynika to z tego, iż zazwyczaj te kulki umieszcza się w takim miejscu w pochwie, które nie posiada zakończeń nerwowych. Stosowanie kulek nie przynosi żadnej erotycznej przyjemności. Warto jednak wiedzieć, iż ich regularne stosowanie w długotrwałej perspektywie może znacząco wpłynąć na poprawę doświadczeń seksualnych. Wszystko to wynika z tego, iż mięśnie dna miednicy będą silniejsze. Ich kondycja ma ogromny wpływ na doznania odczuwane w trakcie seksu. Orgazmy odczuwane przez kobietę będą bardziej intensywne oraz dłuższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *